Blerina Bombaj

@blerinabombaj2

Paisjet e kuzhinës Tescoma janë praktike, kanë larmi përdorimi dhe cilësi shumë të mirë, dhe për keto arsye ta bëjnë jetën me të lehtë por edhe kuzhinën më të dashur. Më e rëndësishmja për mua është që më japin siguri kur gatuaj, që ka të bëjë me ruajtjen e vlerave ushqyese dhe me mbrojtjen e ushqimit nga kontaminim i mundshëm me lëndë toksike. Te Tescoma mund të gjesh gjithcka që ka të bëjë me gatimin por edhe me shërbimin. Kurimi në çdo aspekt si edhe në design i ben këto produkte nje vlerë të shtuar në kuzhinë.

“Prej gati dy vitesh përdor rregullisht produktet e Tescoma dhe jam e bindur nga dita në ditë që produktet e saj janë investim në kuzhine, jo thjesht blerje pajisjesh apo aksesorësh. Ajo që më pëlqen te Tescoma është fakti që produktet nuk të zhgenjejnë kurrë, që nga qeruesja e thjeshtë e patateve e deri te pajisjet më të komplikuara të kuzhinës, ashtu siç i sheh në reklamë ashtu janë produktet nga afër. Materiale cilësore, praktike, të lëhta për tu pastruar dhe më e rëndesishmja rezistente në kohë. Kur te blini Tescoma përgatutini të bini në dashuri me to, përgatituni të bini në dashuri me kuzhinën tuaj dhe gatimet sepse Tescoma është made with love si Renamour fait avec amour”

Aulona Musta

Që kur kam zbuluar paisjet e Tescoma, futem me me qejf në kuzhinë. Gatuaj me me qejf, laj enet më me qejf, madje e bëj gjithë kuzhinën pis më me qejf hahahaha, kjo vetëm nga dëshira të përdor sa më shumë nga produktet e Tescoma pasi janë të gjitha fantastike. Në fakt unë mendoj se Tescoma s’ka nevojë për shumë reklamë, sepse mjafton te blini produktin e parë dhe pastaj do e keni të pamundur t’i ndaheni. Është shpëtim për të gjitha amvisat. Lajmi i mirë është që ka një gamë shumë të gjërë produktesh, me pak fjalë çdo gjë që ju mungon në kuzhinë mund ta gjeni te Tescoma. Për mua merr padiskutim notën 10 më shumë yje nga pas.

Iva Tiço

Qëkur kam nisur ta kompletoj kuzhinën time me enët dhe pajisjet e Tescoma, gatimet e mia kanë nisur të duken sikur i bën një profesioniste. Sidomos për pastiçerine, ata që e kanë pasion si unë e dinë sa e vështirë është të gjesh pajisjet e duhura. Tek Tescoma kam gjetur vërtetë gjithçka që më duhet, me raportin më të mirë cilësi – çmim

Uarda Shahinaj

Me Tescoma-n jam njohur që në fillimet e blogut tim, në 2012 kur eksperimentoja pjatat e para, fotografoja dhe shkruaja online.
Për mua Tescoma ka qen dhe është një garanci. Për të gatuar një pjatë plot shije nuk duhen vetëm produktet ushqimore cilësore por dhe ena ku i gatuan dhe servirë dhe materialet që përdor përgjatë proçesit. Dhe te Tescoma e kam gjetur këtë, produkte cilësore që ofrojnë kualitet/çmim, të lehta në përdorim dhe pastrim. Rezistente ndaj kohës dhe për më teper për të gjitha llojet e sisteme të gatimit dhe pjekjes. Tescoma është shoqëruese e pandar në kuzhinën time ndaj nën emrin e një kuzhine të shëndetshme plot shije dhe familjare ua rekomandoj.

Adeola Rakipi

Si një mama jam kujdesur gjithmonë që familja ime të ushqehet shijshëm e shëndetshëm. Asnjëherë nuk bej kompromisë kur bëhet fjalë per mirëqenien e tyre dhe në këtë mënyrë përveçse kujdesit në përzgjedhjen e produkteve ushqimore rëndesi te veçante i jap enëve të gatimit. Kam përzgjedhur që shoqëruese besnike të miat të jenë enët e kuzhines nga Tescoma për shkak të cilësise superiore që kanë. Jam njohur me to shumë vite më parë në Itali dhe kur mësova që i kemi prezente dhe në Shqipëri u lumturova pasi smë duhej më të udhëtoja që të kisha atë çka doja. Ndër vite kam testuar shumë enë kuzhine por kam shumë kohë që përdor Tescoma, të cilat janë një vlerë e shtuar e kuzhinës sime. Të gatuash me to ke garancinë e cilesisë italiane, të një gatimi ku nuk humbasin vlerat dhe nuk tjetersohet shija e tij. Tek Tescoma çdo amvise gjen produktet që dëshiron për tu ndjerë në çdo gatim një shef i vërtetë.
I rekomandoj ato me bindje të plotë në emrin tim sepse ma bëjnë punën time të përditshme edhe me të thjeshte, edhe më të kenaqshme, edhe më të vleresuar.

Eneida Cakerri

E dini me sa janë të barabartë 10 tiganë të lirë? Me një tigan Tescoma akoma më të lirë se gjysma e çmimit të atyre 10 tiganëve. E pra ky është gabimi i gjithë studenteve, vajzave të reja që fillojnë jetesën vetëm apo dhe e amvisave të reja që sapo i kanë hyrë botës së gatimit…
E njëjta gjë vlen për çdo produkt Tescoma, duke filluar nga më i vogli, ku karakteristika kryesore e tyre është cilësia…. Pastaj vjen shumëllojshmëria e produkteve e cila të fikson dhe të bën ti duash akoma më shumë…
Edhe sikur të mos ta duash gatimin, Tescoma të bën të gatuash me qejf me dëshirë.
E kam pajisur kuzhinën time vetëm me Tescoma, kam flakur çdo gjë të blerë vite më parë dhe e kam zevëndësuar, sepse kur provon cilësinë Tescoma, vështirë se e zëvendëson…

Me Tescoma u prezantova për herë të parë para 2 vitesh. Isha e ftuar në një program televiziv gatimi dhe do gatuaja me enët Tescoma. Prezantuesja më “porosit” që duhet t’i përmend enët gjatë gatimit. Hera e parë që e dëgjoja emrin Tescoma dhe më kapi paniku që do e harroja emrin gjatë emisionit live. Prezantuesja më qetëson duke më treguar brandin e Tescomës që kishte veshur studion dhe mjaft të hidhja sytë andej për rikujtesë.
Kur dola nga studio televizive kërkova direkt adresën e dyqanit sepse tigani me pjekje që nuk ngjit ishte magji. E doja patjetër në shtëpinë time. Tigani për pjekje që nuk ngjit sot është ena më e pandarë në gatimin tim ku gatuaj dhe pjek çdo gjë, që nga perimet, mishi dhe deri tek ëmbëlsirat dhe buka. Kuzhina ime tani është e gjitha e branduar Tescoma. Zgara e Tescomës produkti më i mirë që kam provuar dhe e këshilloj tek të gjithë miqtë. Pas 2 vitesh përdorim është sikur sapo e ke nxjerrë nga kutia. Format e ndryshme të tavave për kek dhe grirëset Tescoma janë një domosdoshmëri për ta kthyer gatimin në art. Dy vjet dashuri me Tescoma.

Tescoma dashuria e kuzhinës sime ! Nëse thua Tescoma sinonimini i saj do të ishte “cilësi”, madje meriton edhe Çertifikatën për këtë. Puna dhe fati më ndeshi me produktet Tescoma para 2 vitesh dhe nuk jemi ndarë më që atëherë, tashmë ato janë bërë pjesë e pandarë e kuzhinës sime madje dhe “molla e sherrit” me bashkëshortin, sepse dua t’i kem të gjithaaa …. Produkti i fundit që kam marrë është tenxherja e gurit dhe mund të them që është një investim për familjen, vetëm nëse e provoni do bindeni për ndryshimin madje do ju brejë ndërgjegjja pse jeni vonuar aq shumë dhe do nxirrni në pension çdo tenxhere që keni. Të kesh produkte Tescoma në shtëpi është gjysma e punës, do të thotë se e keni nisur mbarë çdo recetë, dhe të jeni të sigurt që suksesi është i garantuar sepse ka aq shumë shumëllojshmëri dhe produkte, për të kënaqur të gjitha shijet dhe kërkesat e familjes, sidomos nëse doni të gatuani bashkë me fëmijët.

Një nga vështirësitë e të qënurit në industrinë e pastiçerisë është se të duhen shumë aksesorë e që shpesh ndodh të mos i gjesh në tregun tonë dhe kostoja për ti blerë nga jashtë është e konsiderueshme. Tescoma më ka shpëtuar qëkur e kam zbuluar. Me një gamë mjaft të gjerë në “Baking” unë mund të gjej gjithçka që më nevojitet. Dhe kur nuk është në gjendje apo katalogun shqiptar vjen direkt me porosi për mua (klientin e saj).
Për të fituar një klient të ri nuk është shumë e vështirë; për të mbajtur një klient ekzistues të kënaqur kjo po që do punë dhe përkushtim dhe mund të them me plot bindje që eksperienca ime me Tescoma sa ka ardhur dhe është ëmbëlsuar, ashtu si ëmbëlsirat e mia!

Orgesa Zaimi

Si një nënë e pëkushtuar për gatimin e shëndetshëm në shtëpinë time gjithnjë kam qënë në kërkim te cilësisë në aksesorët e kuzhinës. Pas shumë provave në materiale të ndryshme dhe që reklamoheshin si më të mirat, pjesa më e madhe e tyre me rezultuan aspak të mira. Tescoma më ka ofruar tashmë sigurinë se çdo gjë që gatuaj ka vlerat ushqyese të duhura kjo sepse materialet cilësore me sjellin mua sigurinë 100% se po gatuaj ushqimin e duhur në enët e duhura. Fëmijët e mi gjithnjë kanë qënë ndihmësit më të mirë në kuzhinë, me larmine, ngjyrat, format dhe cilesinë që ne na jep Tescoma ata tani nuk ndalen së kërkuari. Kuzhina është zemra e shtëpisë time dhe Tescoma ma ka bërë më të lehtë punën, ka me të vërtet shumë dashuri! Faleminderit Tescoma

Jam shumë e gëzuar që më jepet mundësia të shpreh mendimin tim në lidhje me produktet Tescoma. Linja ime e preferuar dhe që kam përdorur më së shumti nga Tescoma, është linja Delicia. Sigurisht, është e e kuptueshme që linja e pastiçerisë më tërheq më shumë hahahaha.
Produktet janë shumë cilësore dhe në fund të fundit, është më mirë të blesh diçka që ia vlen e ta kesh për gjatë se sa të blesh lirë e ti përdorësh për pak kohë. Nëse do më pyesnin se sa do e rekomandoja Tescoma nga 1 në 10, do të shprehesha pa e menduar 2 herë 15!

Iris Bylykbashi

Tescoma ka qënë një zbulim shumë i dashur për mua dhe jam e lumtur që më ka shoqëruar që në fillimet e amvisërisë sime 😋 Tashmë ajo është kthyer në një domosdoshmëri dhe nuk bëj dot pa produktet e saj.
Si një vajzë që adhuron organizimin, Tescoma më ka përmbushur shumë kërkesa që kisha pak vështirësi ti plotësoja në tregun tonë.. Përveç pjesës së gatimit, që absolutisht çdo gjë është highly recommended nga A në Zh, do të thoja që nuk mund të lihet pa përmendur dhe pjesa e organizimit. Raftet e mia duket sikur më falenderojnë çdo ditë, pasi nuk bëhen më rrëmujë si më parë.
Përveçse cilësore produktet kanë dhe një design shumë të këndshëm, dhe ky detaj për mua luan një rol shumë të rëndësishëm në përzgjedhjen e produktit. Mendoj që askujt nuk duhet ti mungojnë produktet e Tescomës në shtëpitë e tyre. Çdo kuzhinë meriton të përkëdhelet me TESCOMA!